top of page

Vykdomi projektai

Ryškiausiai emocinės traumos pasekmes parodo kolektyvinė trauma, paliečianti daugybę žmonių: nuo paties mažiausio iki senolio, nuo vieno pasaulio krašto iki kito. Galileo centro kelias, grįstas emocinei traumai jautriais principais, prasidėjo nuo pagalbos Ukrainos žmonėmis. Supratome, kad jokia integracinė ar humanitarinės pagalbos priemonė nebus tiek veiksminga, kiek galėtų, kol gyvenimus kausto emocinės traumos pasekmės. 

2023-07-21-galileo-stovykla-0303.jpg

Nauja pradžia: pagalba Ukrainos vaikams gydant karo randus ir kuriant daugiakultūrinį stabilumą Lietuvos socialinėje ir kultūrinėje bendruomenėje

Projektu siekiame suteikti pagalbą mokyklinio amžiaus vaikams - karo pabėgėliams iš Ukrainos, kenčiantiems emocines karo traumos pasekmes, užkertančias kelią sėkmingai prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų Lietuvoje. Dirbant traumai jautrios veiklos principų pagrindu ir taikant integralios emocinės traumos gijimo bei inovatyvias įtraukties skatinimo priemones, siekiama greito elgesio pokyčio atsako vaikuose ir jų įgalinimo atkuriant saugumą ir stabilumą kasdienoje.

Vaikų patiriamos emocinės traumos dažnai nurašomos netinkamam jų elgesiui, neklusnumui, charakterio bruožams, baimėms ir pan. Net ir suaugusieji, neturintys pakankamai žinių ar patys išgyvenantys emocinę traumą, sunkiai įvardija vaiko poreikius ir ieško pagalbos. O pagalbos ieškoti būtina! Emocinė trauma - tai neigiamas pėdsakas vaiko kūne. Ji iš esmės keičia tai, kaip smegenys suvokia tikrovę, neigiamai veikia gebėjimą džiaugtis, mėgautis santykiu, fiziškai keičia smegenų struktūras, turi neigiamą įtaką imuninei ir kognityviniai sistemai. 

Šiandien Ukrainos vaikai Lietuvoje turi labai ribotas galimybes sulaukti pagalbos, įsilieti į Lietuvos bendraamžių gretas, stiprinti emocinį ir fizinį atsparumą. Jie gyvena niekieno žemėje: Lietuvoje vis dar nėra savi dėl fizinių ir socialinių barjerų (kalba, socialinė, finansinė padėtis, kankinančios emocinės traumos, trukdančios mokytis, megzti ryšius, bendrauti), Ukrainoje jau nėra savi, dėl prarastų namų, artimųjų, gyvenimo kitoje šalyje. 

​90 procentų vaikų dienos socialinės priežiūros centrą Galileo lankančių vaikų iš Ukrainos, Lietuvoje jau gyvenančių trečius metus, visiškai negali susikalbėti lietuvių kalba. Tai pasakytina ir apie jų artimuosius. Treti karo metai ir treti metai svečioje šalyje yra kritiniai, priimant gyvenimo sprendimus. Kur augti ir bręsti? Kuo pasitikėti ir kuo tikėti? Laukti ar gyventi toliau?

Laukia ne tik Ukrainos žmonės, laukia ir Lietuvos integracinės priemonės.

Pagrindinis šio projekto tikslas -  vaikų dienos centre pasiūlyti integralų emocinio atsparumo didinimo ir įtraukties per kalbos mokymąsi bei santykių mezgimą modelį, kuris sėkmės atveju būtų plečiamas, įtraukiant didesnį vaikų skaičių.

Projekto veiklos skatins Ukrainos vaikų, o kartu ir jų šeimų, įsitraukimą į Lietuvos bendruomenę per karo, netekties, praradimo sukeltos traumos pasekmių mažinimą ir emocinio atsparumo didinimą, siekiant laisvai bendrauti ir mokytis lietuvių kalba.

photo_2023-08-17_19-23-28.jpg

Emocinė ir psichologinė pagalba

Individualios ir grupinės traumai jautrios veiklos praktikos emocinę traumą išgyvenantiems vaikams vaikų dienos centre Galileo bei palaikymo grupės vaikų tėvams ar globėjams

2023-07-11-Galileo-stovykla-0451.jpg

Audio-neurosensorinė smegenų stimuliaciją

Asmeniškai  vaikui pritaikytas audio-neurosensorinės smegenų stimuliacijos kursas, stimuliuojantis už kalbos mokymąsi atsakingą smegenų zoną, taip palengvinant ir paspartinant lietuvių kalbos įsisavinimą ir mažinant emocinės traumos pasekmes mokymosi procese.

photo_2023-08-16_20-36-20.jpg

Lietuvių kalbos mokymąsis

Lietuvių kalbos pamokos vaikams, gaunantiems audio-neurosensorinę stimuliaciją, kad suaktyvintoje smegenų dalyje, atsakingoje už kalbos mokymąsi, formuotųsi naujos neuronų jungtys, įtvirtinančios lietuvių kalbos žinias.

2023-07-09-Ekskursija-su-Marijum-Tumu-0004.jpg

Pagalba ukrainiečių bendruomenėms Lietuvoje

Bendruomenių administravimas, kasdienė pagalba, bendrų projektų rengimas, integraciniai renginiai, pagalba įsikuriant.

2023 07 28 Seimu slenis 0116 copy.jpg

Terapinė pagalba nelydimiems nepilnamečiams iš Ukrainos

Terapijos ir terapinio pobūdžio užsiėmimai nelydimiems mažamečiams, turintiems vystymosi sutrikimų.

photo_2023-08-28_21-12-56.jpg

Traumai jautrių dienos ir savaitės stovyklų organizavimas

Saugi, įgalinanti, pagarba ir bendradarbiavimu pagrįsta erdvė vaikams ir jaunimui pažinti vieni kitus, draugauti, ugdyti socialinius įgūdžius.

2023-07-24-galileo-stovykla-0009.jpg

Akredituotos dienos socialinės priežiūros paslaugų teikimas

Vaikų dienos centro veikla, kuriame teikiamos akredituotos dienos socialinės priežiūros paslaugos mokyklinio amžiaus vaikams.

Planuojami projektai

Emocinė trauma - tai mūsų reakcija į traumuojantį įvykį. Mes jos nesirenkame, neplanuojame ir nekviečiame į savo gyvenimą, tačiau neišvengiamai susiduriame. Tiesa, kiekvienas savaip. Kiekvienas savaip su tuo ir kovojame. Dažniausia patiems nepavyksta. Tuomet svarbu žinoti kur ieškoti pagalbos ir ryžtis pasitikėti. 

2023-07-28-Galileo-stovykla-0002.jpg

Gedėjimo stovyklos

Rengiamės pasiūlyti profesionalią pagalbą netektį išgyvenantiems asmenims ir padėti kartu nueiti gedėjimo kelią - sumažinti emocinės traumos pasekmes.   

Office _edited.jpg

Traumai jautrių organizacijų tinklas

Siekiame, kad kuo daugiau privataus ir viešojo sektoriaus organizacijų veiktų išmanydamos ir taikydamos emocinei traumai jautrios veiklos principus.

2023-07-18-galileo-stovykla-0205.jpg

Emocinės reabilitacijos centras

Svajojame apie vietą, kurioje emocinę traumą patyrę vaikai ir jų šeimų nariai vienoje vietoje gautų visą reikiamą kompleksinę ir profesionalią pagalbą.  

photo_2023-08-26_11-34-39.jpg

Traumai jautrių ekspertų asociacija

Norime burti specialistus į bendraminčių ratą, kad galėtume nuolat dalintis naujausia moksline ir patyriminė informacija, bendrai kurti pokytį visuomenėje

bottom of page